Przestronny domek mobilny

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie mieszkanie w innym miejscu niż klasyczny, murowany dom. Co prawda daje on dużo możliwości i może mieć sporą powierzchnię, ale jest drogi w budowie i też utrzymaniu. Znacznie tańsze są domki mobilne.

Gdzie można kupić domki mobilne?

domek mobilny całorocznyPrzeważnie domu nie kojarzymy z możliwością przemieszczania go, bo przecież ma fundamenty. Jednak nie zawsze są one konieczne. Coraz więcej ludzi decyduje się na domek mobilny całoroczny, który jest znacznie tańszy w zakupie i utrzymaniu niż nawet mieszkanie w bloku czy kamienicy. Można go kupić u jednego z wielu producentów, którzy specjalizują się w konstruowaniu takich obiektów. Na taki domek nie trzeba uzyskiwać specjalnego pozwolenia, ponieważ jest mobilny i ma maksymalną powierzchnię nieprzekraczającą sześćdziesiąt metrów kwadratowych. Może z zewnątrz nie wyglądają jak luksusowy apartament, ale mają wysoki standard wykończenia, przez co mieszkanie w nich jest bardzo wygodne. Do budowy takiego domku wykorzystywane są materiały identyczne jak w budowie normalnego domu i oczywiście jest on ocieplony. Dzięki temu można w nim mieszkać przez cały rok, ponieważ jest ciepły. Znajduje się w nim salon, aneks kuchenny, łazienka i sypialnia. Ogrzewanie jest elektryczne oraz podłączona jest bieżąca woda. Jeżeli chodzi o rozplanowanie pomieszczeń, to zawsze są one w formie prostokąta, ponieważ cały domek jest budowany na wzór wagonu. Na życzenie klienta, producent może do domku dołączyć taras z zadaszeniem, dodatkowo zwiększający powierzchnię użytkowo.

Domki mobilne są wykonywane na zamówienie i w całości przywozi je dostawca na lawecie w wyznaczone miejsce. Cena takiego domku jest znacznie tańsza od domu z cegły, ponieważ z pełnym wyposażeniem może mieścić nawet w niecałych stu tysiącach złotych.