Regał wspornikowy na nietypowe gabaryty przedmiotów

 

Zanim jeszcze się urodziłam, rodzice przeprowadzili się do małej miejscowości. Tam tata otworzył warsztat samochodowy i coraz częściej zamawiał lub kupował różne blachy samochodowe. Zdarzało się też, że gdzieś tam znajdowały się także rury. Postanowiłam tacie pomóc, zrobić z tym porządek. Zaczęłam szukać rozwiązań w internecie, które mogły się sprawdzić w warsztacie.

Dlaczego szukałam regałów wsporników?

regały wspornikoweOczywiście chciałam znaleźć regały, które będą spełniały wymagania. Zależało nam przede wszystkim na tym, żeby uporządkować wszelkie rury oraz blachy, aby nie były porozrzucane po warsztacie taty. Najlepszym rozwiązaniem były regały wspornikowe, których przeznaczeniem jest zastosowanie do przedmiotów wielkoformatowych, takich właśnie jak rury czy blachy w naszym przypadku. Dzięki temu, że szukałam tego typu regałów, dowiedziałam się, że nazywane są także dłużycowymi. Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia, skąd te nazwy pochodzą, ale nie domyśliłabym się, że chodzi o te same regały, gdybym tego nie doczytała. Regały są zbudowane z solidnej podstawy oraz pionowych wysięgników, które tworzą przestrzeń, dzięki czemu możemy w nich przechowywać materiały niestandardowych wymiarów, na przykład długie rury lub szerokie blachy, których nie byliśmy w stanie do tej pory nigdzie ułożyć. W związku z tym tego typu regały można także przeznaczyć chociażby do przechowywania chociażby drewna czy nawet samochodów. Regały wspornikowe można podzielić na bardzo lekkie, lekkie, średnie, ciężkie i bardzo ciężkie. Różnią się one wymiarami oraz wagą nośności.

Niewątpliwą zaletą regałów wspornikowych jest to, że można w nich pomieścić wszelkie niestandardowe rzeczy. Ponadto w łatwy sposób mamy do nich dostęp i co więcej nie musimy przemieszczać regałów, co jest ogromnym atutem według mojego taty. W sumie podzielam jego opinię, ponieważ nie wyobrażam sobie przenosić takie ogromne regały w inne miejsca .