Samochody na warunkach leasingu

 

Firmowy samochód jest często niezbędny w prowadzeniu działalności, dlatego tak wielu przedsiębiorców jest nim zainteresowanych. Pojazdy można nabyć na różnych warunkach, lecz najczęściej klienci biznesowi wybierają leasing.

Dla kogo jest auto w leasingu?

samochody w leasingFirma transportowa będzie miała inne wymagania niż handlowa czy usługowa. Każda z nich wymaga odmiennego traktowania. Jednak jeżeli chcemy mieć tanie pojazdy w firmie, to najlepsze będą samochody w leasing. W taki sposób można mieć dowolny rodzaj pojazdu, a nawet meble, urządzenia produkcyjne czy wyposażenie biura. Leasing łączy w sobie cechy umowy kredytowej i dzierżawy. Klient użytkuje pojazd w zamian za opłacanie miesięcznych rat, a po skończeniu umowy, jest upoważniony do wykupu przedmiotu leasingu za kwotę znacznie niższą niż wartość rynkowa. W trakcie dzierżawy, leasingobiorca nie jest właścicielem pojazdu, a jedynie użytkuje go przez określony czas. Może dokonywać wszelkich naprawy wynikające z codziennego korzystania z pojazdu, a ich koszty zaliczyć do firmowych. Leasing jest znacznie tańszy i korzystniejszy niż wzięcie pojazdu na kredyt, dlatego tak wielu przedsiębiorców zdecydowało się na takie warunki. W leasingu można wziąć dowolny samochód osobowy i ciężarowy. W zależności od formy umowy leasingowej, może ona trwać do pewnego momentu, ale może też zaleć tylko od indywidualnych potrzeb klienta. Z leasingu mogą korzystać niemalże wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na zdolności kredytowe, które są niezbędne w bankach.

W porównaniu z zakupem pojazdu na kredyt czy wynajęciem go, leasing wypada najlepiej pod względem warunków umowy i samej ceny. W całym kraju znajdują się firmy, które zajmują się świadczeniem takich usług, ale także wiele salonów samochodowych prowadzi taką sprzedaż.