Tanie rusztowania modularne

 

Odnowienie zewnętrznych ścian budynku nie wymagało wielkiego nakładu finansowego, jednak samo w sobie było dość uciążliwe do wykonania. Największym jednak problemem okazał się brak rusztowań czy choćby podnośników, a bez takowych nie byliśmy w stanie wykonać nawet najprostszych prac. Rusztowania które posiadaliśmy na stanie były zdecydowanie zbyt niskie, by nadawać się do pracy przy tak wysokim budynku.

Wysokie rusztowania do prac zewnętrznych

rusztowanie cenaPrzy wykorzystaniu obecnego systemu rusztowań, moglibyśmy co prawda zacząć prace, aczkolwiek wymagałoby to ciągłego rozbierania i przemieszczania rusztowania w inne miejsce, co mogłoby ogromnie opóźnić prace i samo w sobie było niewygodne. Poza tym, stwierdziliśmy iż w końcu przyda się podrasowanie wyposażenia, a z racji iż za nowoczesne, wytrzymałe rusztowanie cena była raczej niewygórowana, mogliśmy zakupić tyle elementów szkieletu, ile było nam potrzeba i nadal mogliśmy zmieścić się w przeznaczonym na ten cel budżecie. Nowoczesne rusztowania występowały w mnóstwie odmian, od wąskich szkieletów montażowych do prac wewnętrznych, po modularne, lekkie szkielety do pracy na dużych wysokościach. Większość była również doskonale zabezpieczona, nie mając tendencji do rozjeżdżania się po złożeniu czy wszelkich deformacji. Aluminium stosowane w nowych szkieletach było również o wiele lżejsze niż stal.

Najbardziej atrakcyjnym dodatkiem do rusztowań były jednak elementy pomocnicze, takie jak wygodne, metalowe schody z łącznikami, dzięki którym można było wygodnie poruszać się po piętrach, czy też podłogi antypoślizgowe do pracy w najtrudniejszych warunkach. Nowoczesne rusztowania posiadały elementy które zużywały się bardzo powoli, i jeden komplet mógł służyć długimi latami bez absolutnie żadnych usterek.