Ulubione zabawki naszych pociech

Zabawki dla dzieci bywają przeróżne. Mogą być to gry planszowe, zabawki interaktywne, klocki, instrumenty grające. Jednak najmłodsi najbardziej lubią maskotki. Każdy maluch uwielbia przytulać się do swoich ulubionych zabawek. Jedne mają misie, inne pieski, jednorożce i króliczki, ale najprzyjemniejsze do zabawy są kotki.

Pluszowe kotki uwielbiane przez najmłodsze dzieci

maskotka kot dla najmłodszychNiektóre z nich są poduszką, inne – interaktywne wydają dźwięki np. miauczenie i mruczenie. Sprawiają, że dzieci mogą się przy nich zrelaksować i spokojnie zasnąć. Przyjemna w dotyku maskotka kot dla najmłodszych dostępna jest w pełnej kolorystyce. Mogą być kotki szare, czarno-białe i rude. Niektórzy producenci tworzą zwierzątka w dziewczęcym kolorze różu lub chłopięcym niebieskim. Bywają zabawki, które przypominają konkretne rasy kotów np. koty perskie. Bardzo często spotyka się w maskotkach odpowiedniki bohaterów znanych bajek i kreskówek, a nawet popularnych gier na smartfony. Są one pożądane przez dzieci kilkuletnie, które są już w stanie rozpoznać ulubioną postać z filmu animowanego. Ostatnio coraz bardziej modne są tzw. zabawki handmade. Są to ręcznie wykonane maskotki, uszyte z przyjemnych w dotyku materiałów tj. minky. Główną ich cechą jest to, że są niepowtarzalne i wzbudzają w dziecku wyobraźnię. Barwne materiały dodatkowo pobudzają zmysł wzroku. Poza tymi zabawkami, w sklepach spotkać można duże pluszowe tygrysy i gepardy kojarzące się z dzikimi kotami.

Maskotki są dla dziecka wspaniałą zabawą w ciągu dnia oraz przed snem. Pluszowe zabawki oprócz wzbudzania w dziecku poczucia bezpieczeństwa, działają na jego wyobraźnią i uczą funkcji społecznych tj. opieka nad zwierzęciem. Są idealnym pomysłem na prezent. Każdy maluch z pewnością ucieszy się z takiego podarunku.