koperty bąbelkowe

Wady i zalety różnych kartonów i kopert bąbelkowych

W wielu naszych rzeczach możemy dopatrzeć się przeróżnych wad i zalet. Tak jak w ludziach ich poszukujemy z naciskiem na zalety, tak poszukujemy ich w różnych rzeczach. Przez to możemy podjąć decyzje o zakupie czegoś lub zrezygnowaniu z kupna danej rzeczy.

Koperty bąbelkowe są trwałe

koperty bąbelkoweW tym cyklu poszukiwań wad i zalet postaram się przybliżyć nieco wady i zalety różnych kartonów i kopert. Przecież używamy ich na co dzień, no prawie na co dzień, ale i tak je kupujemy. Dlatego warto chyba poznać ich wady oraz zalety, prawda? Zacznę może od tego, że opakowania kartonowe, bez względu z jakiego by papieru nie były wykonane to i tak są tworzywem dość nie trwałym, wystarczy wylać na takie opakowanie trochę płynu, a już on w moment go wsiąknie, a przez to się odkształci, może zrobić się dziura i tak dalej. To nasza pierwsza wada. A jaką możemy znaleźć w kopertach? Pewnie podobna wadę, ale są na rynku koperty foliowe, które nie imają się żadnej wodzie, ale po niej raczej nic nie napiszemy, więc po jakimś czasie nie będziemy wiedzieli co mamy w środku, będzie trzeba wyciągać wszystko i przeglądać. Jak znamy już po jednej wadzie, to może warto poznać po jednej zalecie tych rzeczy. Przede wszystkim koperty bąbelkowe na paczki są jednym z najtrwalszych kopert na rynku, warto je wybierać, ale do wysłania jednej kartki było by lekką przesadą wkładać ją do tej koperty bąbelkowej. Z kolei kartony fasonowe możemy w każdej chwili rozłożyć na płasko, to dobre rozwiązanie jak nam teki karton nie jest na razie potrzebny. Tak rozłożony na płasko nie zajmuje nam niepotrzebnie miejsca. Więc warto je wybierać zamiast tych zwykłych kartonów.

Reasumując warto rozważyć dobre i złe strony kartonów i kopert przed ich zakupem. To wyjdzie nam tylko na dobre. Na pewno się ze mną zgodzicie.