mikrodermabrazja

Walka z cellulitem i mikrodermabrazja

Pracuję jako kosmetyczka, od roku zatrudnia mnie gabinet kosmetyczny położony na obrzeżach Szczecina. Nie zajmuję się tylko takimi rzeczami jak malowanie paznokci czy nakładanie henny na brwi.

Mikrodermabrazja – specjalistyczny sprzęt w Szczecinie

mikrodermabrazjaMam skończone odpowiednie studia kosmetologiczne i różne przydatne kursy, więc znam się na zabiegach z wyższej półki. Nasz salon kosmetyczny oferuje wiele usług nowoczesnych, takich jak mikrodermabrazja Szczecin, które wymagają specjalistycznego sprzętu. Często przychodzą do nas osoby, które dręczy problem cellulitu. Tak zwana skórka pomarańczowa pojawia się często na udach i pośladkach, trudno spotkać osobę, która nie ma takiego kłopotu. Cellulit nie jest zmorą jedynie osób przy kości, problem nie dotyczy ilości tłuszczu samej w sobie, ale wady w jego magazynowaniu. W dużej mierze skłonność do powstawania skórki pomarańczowej jest niestety dziedziczna i jeśli ma się pojawić cellulit, to po prostu się pojawi. Muszę zasmucić wiele kobiet – nie można zapobiec jego powstaniu ani wyleczyć, da się jedynie sprawić, żeby był mniej widoczny. Sposobów jest wiele. Mamy metody z medycyny alternatywnej w stylu masowania kamieniami półszlachetnymi lub przykładania do ciała specjalnych odpromienników. Na rynku jest też wiele maści i innych specyfików o rzekomo cudownym działaniu, które mają zlikwidować cellulit bez problemu.

Według mnie dobrym sposobem na cellulit może się okazać mezoterapia z aplikowaniem substancji takich jak kofeina, krzemionka organiczna czy wyciąg z karczocha. Substancje lecznicze aplikuje się wtedy pod skórę, dzięki czemu lek ma większe pole do działania. Pamiętajmy, że cellulit to nie koniec świata i da się z nim żyć.