Warto spróbować superfoods

Ostatnio zainteresowałem się superfoods czyli czymś, co w języku polskim można określić jako super żywność. W dużym skrócie superfoods można określić jako produkty pochodzenia naturalnego, które są po prostu zdrowie i zawierają witaminy, minerały, błonnik, antyoksydanty i inne substancje, które po prostu dobrze na nas wpływają i sprawiają, że nasz organizm prawidłowo funkcjonuje.

Dla sportowców sposób odżywiania jest bardzo ważny

superfoods dla sportowcówJestem sportowcem i to zawodowym, a więc muszę dbać o swoje ciało i o to by moje wyniki były dobre. Z tego, co zdążyłem już się zorientować i sam zaobserwować u siebie superfoods dla sportowców powinny być kluczowym składnikiem diety. Jednym z takich produktów, które bardzo dobrze wpływają na nasz organizm i określane są jako super foods jest zwykły burak, a właściwie sok z buraka. Muszę przyznać, że bardzo się zdziwiłem kiedy o tym usłyszałem. Sok z buraka sprawia m.in. że serce staje się o wiele lepiej ukrwione, a co za tym idzie w czasie treningu mięśnie potrzebują mniej tlenu. Jako, że jest to dla mnie niesamowicie ważne by móc więcej i skuteczniej ćwiczyć to codziennie piję ponad pół litra soku z buraków i widzę niesamowitą różnice. Burak jest też antyoksydacyjny i pomaga przy regeneracji. Do superfoods zaliczane są też dostępne w sklepach z żywnością ekologiczną różnego rodzaju sproszkowane korzenie i suplementy diety, które są naturalne i rzeczywiście wspomagają nasz organizm w tym by był on zdrowy, co oczywiście wpływa na lepsze sportowe.

Zwracanie uwagi na to co się je i jakiej jakości są to produkty polecam każdemu, nie tylko ludziom, dla których wysiłek fizyczny jest codziennością. Superfoods nadają się dla każdego, ale zdecydowanie sportowcy jeżeli znajdą odpowiednie składniki i dołączą je do swojej diety to mogą osiągnąć świetne rezultaty. Sam jestem tego chodzącym przykładem.