Windykacja jako pomysł na biznes

Skończyłam studia prawnicze, ale nie wiedziałam jaką specjalizację robić. Praca w sądzie była dla mnie zbyt stresująca i męcząca, znowu nie chciałam być notariuszem, który przerzuca papierki. W końcu zdecydowałam się na specjalizację komorniczą, bo uznałam, że tu zawsze będę mogła znaleźć chętnych na swoje usługi.

Usługi windykacyjne dla firm

windykacja - warszawaPo skończonej aplikacji mogłam rozpocząć pracę. Najpierw pracowałam w kancelarii, dopiero potem zdecydowałam się na własną działalność. Wiele osób z którymi miałam styczność nie miała pojęcia jak wygląda windykacja – warszawa, ani jak przebiega cały proces, więc musiałam wszystko im tłumaczyć. Przychodzili kiedy dłużnicy zalegali im już tysiące złotych, czy spóźniali się z opłaceniem faktury przez kilka miesięcy. Bardzo często wystarczała windykacja polubowna i wysyłanie wielu pism prawniczych, po których dłużnicy sami się do mnie zgłaszali z chęcią dalszej współpracy. Rzadko kiedy sprawa trafiała do sądu, czy musiałam zajmować majątek, by odzyskać zadłużenie. Z jednej strony nie lubiłam działać, aż tak agresywnie, ale z drugiej wiedziałam, że na niektóre osoby nie da rady. Wtedy przechodziłam do tak zwanej windykacji twardej, zajmowałam konta bankowe i nieruchomości, żeby odzyskać dług. Moi klienci zawsze byli zadowoleni z moich usług, a ja cieszyłam się, że mogę im pomóc z walce z nieuczciwymi klientami. Windykacja ma różne oblicza, dlatego moja praca nie jest monotonna, dodatkowo można na niej bardzo dobrze zarabiać.

Jestem zadowolona z wyboru specjalizacji prawnej i z tego, że działam na własny rachunek. Sama decyduję czy przyjąć jakąś sprawę, czy nie. Sama organizuję sobie pracę i nie narzekam na brak klientów. Windykacja to branża, która będzie przydatna tak długo, jak długo będzie istniał biznes.