Wspaniały zegar sterujący

Jestem kobietą, która ceni sobie nowoczesne rozwiązania. Nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki do naczyń, a robot sprzątający jest moim największym wybawieniem. Mój mąż również aprobuje takie nowości. Można powiedzieć, że dogadujemy się pod tym względem i wspólnie podejmujemy decyzje o wprowadzeniu nowych zmian do domu.

Instalacja zegara sterującego

Zegar sterującyJakiś czas temu zdecydowaliśmy się na zegar sterujący oświetleniem w domu.  Może on służyć do zarządzania kotłem grzewczym, co również jest bardzo ciekawym zastosowaniem. Może też sterować klimatyzacją, czy roletami, a jego instalacja nie jest trudna. Mąż potrafił zrobić wszystko sam. Ja nie wiedziałam, na czym to wszystko polegało, trzeba było podłączyć przewody neutralne do zacisków oraz odpowiednią fazę. To wszystko było dla mnie jak czarna magia, jednak mąż opowiedział mi trochę o tym urządzeniu i na czym to polega. Ustawianie daty było dla mnie jedyną opcją, którą potrafiłam zmienić w urządzeniu. Przyciskami plus/minus regulowałam i zatwierdzałam. To na szczęście udało się bez problemów. Zegarem można było sterować nawet przez aplikację w telefonie, czy tablecie. Ogólnie urządzenie to nie wymagało ingerencji człowieka. Jednak kiedy chciało się zmienić godzinę opadania rolet, czy czasu włączania oświetlenia, było to przydatne. Zegar miał dużą pamięć, więc można było programować go dowolnie, w zależności od nastroju na każda godzinę dnia. Ustawialiśmy jednak tylko podział na dni. Inne ustawienia chcieliśmy w weekend, a inne w dni robocze. 

Nie mam pojęcia jak funkcjonowałam wcześniej bez automatyki. Wszystkie te rzeczy ułatwiają mi codzienną egzystencję. Obecnie jednak to właśnie zegar sterujący jest urządzeniem najbardziej chwalonym w domu. Uważam, że jest nam bardzo potrzebny i wyręcza nas od codziennego sterowania domem i zabezpieczeniami oraz oświetleniem.