Zabieg derma rollerem

 

Każda kobieta pragnie wyglądać młodo jak najdłużej. Dziś mamy wiele możliwości na to, by zachować piękną sylwetkę, skórę i zdrowie na lata. Szczególnie jednak zależy nam na tym, by nasza twarz wyglądała młodo. Dlatego decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi.

Jak należy używać derma rollera?

derma rollerJednym z takich zabiegów jest nakłuwanie skóry twarzy. Może to brzmieć nieco przerażająco, ale jest to zabieg bardzo bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Potrzebny jest do niego derma roller. To urządzenie, które przypomina rolkę. Na tej rolce natomiast są umiejscowione małe igły. Mają one różną długość, ponieważ każda z nas oczekuje nieco innego efektu. Tą rolką nasza twarz jest „masowana”. Powstają podczas tego masażu maleńkie ukłucia, które zamieniają się w stan zapalny. Jest on jednak całkowicie kontrolowany. Po co jednak doprowadzać swoją twarz do takiego stanu i wywoływać stan zapalny? Przede wszystkim dlatego, że wówczas nasza twarz wytwarza kolagen. Skóra bowiem chce jak najszybciej się zregenerować i powrócić do dawnej formy. Kolagen natomiast wpływa na ujędrnienie skóry i sprawia, że jest ona dużo bardziej elastyczna. Dlatego dzięki takiemu zabiegowi, można zniwelować widoczność zmarszczek, przebarwień czy też blizn. Jest to na tyle bezpieczny zabieg, że można go wykonywać nawet w domu. Nie można jednak tego robić zbyt często, ponieważ mogłoby mieć to katastrofalne skutki. Dlatego mimo wszystko najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie pracują ludzie znający się na tym.

Derma roller jest w naszym kraju bardzo popularny. Wiele kobiet z niego korzysta i to dość regularnie. Cieszy się on taką popularnością dlatego, że daje rewelacyjne rezultaty. W dodatku jest to zabieg bardzo bezpieczny i stosunkowo mało inwazyjny.