Zakładanie salonu fryzjerskiego

Salony fryzjerskie w dzisiejszych czasach cieszą się coraz większą popularnością i nie kojarzą się już ze starszą panią z osiedlowego salonu, tylko z profesjonalistami i mistrzami swojego zawodu. Doświadczony fryzjer jest w stanie zrobić wszystko  z naszymi włosami. Coraz więcej otwiera się również salonów tylko dla mężczyzn, w których pielęgnowane są nie tylko włosy, ale także wąsy oraz brody. 

Jak założyć profesjonalny salon fryzjerski?

salon fryzjerski łódźUsługi fryzjerskie są biznesem, który od zawsze jest popularny i przynosi duże zyski. Na jego otwarcie i rozbudowę potrzebujemy kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych w zależności od wielkości miasta i lokalu, którego wynajmujemy bądź kupujemy. Największym problemem od zawsze jest dostosowywanie salonu do wymogów BHP oraz przepisów sanepidu. Aby otworzyć salon fryzjerski łódź nie potrzebujemy specjalnych uprawnień, ani kwalifikacji zawodowych, jednak konieczne jest, abyśmy wcześniej zarejestrowali swoją działalność gospodarczą. Osoby, które podejmują się prowadzenia zakładu fryzjerskiego mogą wybrać dowolną działalność gospodarczą z wyjątkiem spółki partnerskiej, lecz tą najbardziej popularniejszą oraz opłacalną jest działalność jednoosobowa. Fryzjer ma wtedy pełną kontrolę nad swoim zakładem, ponieważ jest jego jedynym właścicielem oraz reprezentantem, prowadzenie ewidencji finansowej jest bardzo proste oraz wszelkie formalności są niewielkie. Po załatwieniu wszelkich wpisów i formalności należy zadbać o profesjonalne wyposażenie naszego salonu. 

Przed rozpoczęciem wszelkich działań dotyczących otwarcia salonu warto jest podliczyć wszelkie koszta, które będą nam do tego potrzebne. Należy pamiętać więc o wszelkich wydatkach na remont lokalu, malowanie ścian, montowanie oświetlenia, wyposażenie, a także o czynszu, ZUS’ie i księgowości. Musimy mieć zapas gotówki, ponieważ zanim salon zacznie na siebie zarabiać może minąć trochę czasu.