Zakup podręcznego modlitewnika katolickiego

 

Pochodzę z domu, w którym religia i tradycja były bardzo ważne dla każdego z nas. Moi rodzice od zawsze starali się wychować nas na dobrych ludzi, którzy szanują innych i żyją zgodnie z prawdami wiary. Również moim dzieciom starałam się przekazać wartości wyniesione z domu rodzinnego.

Uniwersalne modlitewniki katolickie

modlitewnik katolickiGdy mój młodszy syn przygotowywał się do jednego z najważniejszych sakramentów religijnych, kilka miesięcy przed uroczystością postanowiłam sprawić mu oryginalny prezent. W jednym ze sklepów internetowych kupiłam modlitewnik katolicki, który zawierał wiele mądrych i ważnych przesłań na każdy dzień. Książka ta została przygotowana w oparciu o najważniejsze prawdy wiary i może stać się ważnym przewodnikiem dla każdego z nas. Mój syn bardzo ucieszył się z prezentu i od razu zaczął czytać i analizować słowa w niej zawarte. W książce znajdowały się modlitwy uniwersalne, które znają wszyscy, lecz oprócz tego, modlitewnik zawierał słowa znanych świętych, którzy stworzyli litanie w oparciu o własne przeżycia. Znalazły się tam modlitwy o dobre zdrowie, szczęście oraz pomoc w trudnych sytuacjach. Ponadto, mój syn dowiedział się w jaki sposób przebiegają niektóre obrzędy liturgiczne i jakie znaczenie mają słowa wypowiadane przez kapłana podczas ważnych sakramentów. Dzięki psalmom i pieśniom poznał nowe wartości w tradycji chrześcijańskiej, a niektóre z nich stały się jego codziennym rytuałem. Razem z mężem bardzo cieszyliśmy się z tego, że również dzięki tej książce mógł odnaleźć wspaniałe prawdy wiary, które od zawsze były obecne w naszej rodzinie.

Tradycja chrześcijańska jest bardzo bogata i odzwierciedla wiele wspaniałych wartości, które obecne są w naszym życiu każdego dnia. Cieszę się, że istnieje coraz więcej uniwersalnych książek, które pomagają nam zgłębiać duchową mądrość w każdym momencie życia.