Zastosowanie konstrukcji stalowych

 

Zastosowanie stali w konstrukcjach budowlanych jest powszechne ze względu na wytrzymałość mechaniczną i bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość dowolnego zastosowania, zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wszechstronność i estetyka hal stalowych

hale staloweW każdej dziedzinie przemysłu z powodzeniem wykorzystywane są hale stalowe. Wykonanie wyróżnia się  trwałością, ocynkowaną konstrukcją, estetyką i solidnym montażem. Występują : pawilony handlowe i wystawowe, budynki biurowe, hale magazynowe, obiekty sportowe, warsztaty, budynki usługowe, chłodnie i mroźnie. Hale mogą być przykładowo wykonane jako : jednospadowe lub dwuspadowe, z suwnicami lub zadaszeniami. Realizacje powstają na podstawie projektu ściśle uzgodnionego z zamawiającym. Wszechstronne zastosowanie hal stalowych sprawia, że cieszą się one niezmiennym zainteresowaniem. Nieocenione też są zalety tego typu konstrukcji : niewielki ciężar własny, odporność na działanie czynników zewnętrznych i rozciąganie materiału pod wpływem temperatury, ekonomiczny charakter inwestycji. Podstawą takiej konstrukcji są ramy stalowe ze spawanych dwuteowników oraz ramy z dźwigarami kratownicowymi. Konstrukcja dachu i ścian wykonana jest zwykle z profili zimnogiętych. Jako izolację w konstrukcji ścian i dachów, stosuje się najczęściej watę mineralną lub watę szklaną o grubości od 100mm do 200mm. W zakresie całej usługi mieści się przeważnie : wykonanie projektu, prefabrykacja konstrukcji stalowej, wykonanie fundamentów i posadzek, montaż obudowy oraz wykończenie stolarką budowlaną.

Fachowe wykonanie, funkcjonalność i nowoczesny wygląd sprawiają, że tego typu hale obecne są w procesach produkcji, magazynowaniu i sprzedaży. Na korzyść przemawiają też niskie koszty eksploatacji oraz łatwy montaż i stosunkowo krótki czas budowy.