Zdrowotne właściwości chlorelli

O zdrowotnych właściwościach superfoods wie coraz więcej osób. Taka żywność to bomba witaminowa, więc wprowadzenie do swojego jadłospisu super żywności na pewno pozytywnie wpłynie na stan zdrowia. Jednym z superfoods jest chlorella, którą można spożywać w różnej postaci. Najpopularniejsze jest przyjmowanie tabletek.

Organizm najlepiej przyswaja chlorellę w kapsułkach

chlorella - dawkowanie kapsułekAlgi powinny być bardziej doceniane w europejskiej kuchni. Chlorella jest to właśnie alga, która bogata jest w witaminy i mikroelementy. Jedną z pozytywnych właściwości tej algi jest fakt, że regularne jej spożywanie poprawia odporność organizmu, a co więcej ma ona też zdolności detoksykujące. Jest to więc świetny produkt, dla osób, które mają problemy z wątrobą. Chlorella sprzedawana jest w różnej postaci, choć najbardziej popularną formą są tabletki, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie najbardziej skorzystać z jej zdrowotnych właściwości. Jest jedna rzecz, która może zaskoczyć osoby, które interesuje chlorella – dawkowanie kapsułek, ponieważ najczęściej zalecane jest zażywanie kilku tabletek dziennie. W zależności od producenta zalecane jest spożywanie np. trzech tabletek trzy razy dziennie, czy dwóch tabletek cztery razy dziennie. Bardzo ważne jest to by stosować ten produkt, w taki sposób jak podany jest na opakowaniu. Wtedy możemy być pewni, że jest to bezpieczna codzienna dawka.

To, w jakiej formie będziemy spożywać superfoods zależy tylko od naszych upodobań. Tabletki to najprostsze rozwiązanie, choć decydując się na kapsułki chlorelli musimy dopilnować prawidłowego dawkowania – ilość tabletek zależy od producenta. Niektórym codzienne spożywanie kilku tabletek może wydawać się dziwne, ale suplement ten jest w stu procentach naturalny i bezpieczny.